VI Konkurs TWÒRZIMË w RODNY MÒWIE

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Konkursie Literackim "Twòrzimë w rodny mòwie", który organizują dwie szkoły: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie oraz Kaszubskie LO w Brusach.
Do końca lutego należy przesłać swój utwór w języku kaszubskim mailowo lub drogą pocztową.
W konkursie są następujące kategorie:
- kl. 7-8 SP i gimnazjum
- szkoły ponadgimnazjalne
- maturzyści języka kaszubskiego

Szczegóły konkursu można znaleźć w regulaminie (do pobrania tutaj).

II miejsce KLO w konkursie „ROBOTICS SCHOOL CHALLENGE” w Bydgoszczy

W dniach 10 i 11 października na kampusie WSG w Bydgoszczy odbyły się zawody robotów pod nazwą – „Robotics School Challenge 2018”. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie siedmiu szkół średnich z naszego powiatu w ramach projektu „Szkoła przyszłości” w tym oczywiście drużyna KLO:) Czytaj dalej II miejsce KLO w konkursie „ROBOTICS SCHOOL CHALLENGE” w Bydgoszczy

Nasi uczniowie na XXI Buczkowskiej Konferencji Naukowej

6 rujana 2018 rokù bëlë jesmë jak wiedno na Krajnie – na XXI Bùczkòwsczi Nôùkòwi Kònferencji i gôdelë jesmë ò białkach na Krajnie. Razã z mòjima ùczniama z Kaszëbsczégò LO w Brusach znajemë wiele ùznónëch białków na Krajnie, a òsoblëwie: prof. Jowitã Kãcyńską-Kaczmarek, Éwã Stachòwską i Barbarã Matysek-Szopińską. Tim razã prezentowelë jesmë Krajniankã – laùreatkã Medalu Stolema – prof. Jowitã Kãcyńską-Kaczmarek.

Czytaj dalej Nasi uczniowie na XXI Buczkowskiej Konferencji Naukowej

Gdańsk – historyczna stolica Kaszub?

W miniony piątek 23 lutego br. reprezentacja uczniów uczących się języka kaszubskiego udała się na wycieczkę do Gdańska, uznawanego nieoficjalnie za historyczną stolicę Kaszub. Na początku poszliśmy do Domu Kaszubskiego, gdzie znajdują się siedziby Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, wydawnictwa ZKP, redakcji „Pomeranii” oraz Instytutu Kaszubskiego. Na miejscu spotkaliśmy się z panią Lucyną Radzimińską (absolwentką KLO Brusy), która zajmuje się obecnie sprawami związanymi z edukacją kaszubską oraz z panem Dariuszem Majkowskim – zastępcą reaktora naczelnego „Pomeranii”. Czytaj dalej Gdańsk – historyczna stolica Kaszub?

Zajęcia z matematyki

Informacja dla wszystkich chętnych, którzy będą poprawiać egzamin maturalny z matematyki w sierpniu:) Cykl zajęć dla maturzystów w naszej szkole - pierwsze spotkanie:

p. Ewelina Mazurkiewicz  - 3 sierpnia 2017, godz. 10:00, sala 10 p. Arkadiusz Warnke - 4 sierpnia 2017, godz. 10:00, sala 33 Wszyscy chętni mogą uczęszczać na zajęcia u obu nauczycieli.

Wizyta w banku w ramach projektu „Szkoła Przyszłości”

31 maja 2017r. uczniowie Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach projektu finansowego „Szkoła przyszłości – zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów powiatu chojnickiego” udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Banku Spółdzielczego w Koronowie z oddziałem w Brusach. Celem wycieczki było: zwiększenie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania banku, zdobycie informacji na temat wykształcenia, umiejętności oraz predyspozycji niezbędnych, aby stać się pracownikiem banku. Uczniowie oprócz zwiedzania banku, mieli możliwość przeprowadzenia interesującej rozmowy z dyrektorem oddziału – p. Maciejem Cuppą oraz innymi pracownikami.

IV Konkurs Pięknego Czytania

Już po raz czwarty zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych do uczestnictwa w naszym konkursie.

Data i miejsce konkursu: 8 grudnia 2016r godzina 11:00, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach

Warunki uczestnictwa: prezentacja wybranego przez siebie fragmentu tekstu pochodzącego z powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem J.R.R. Tolkiena w języku angielskim lub języku niemieckim. Występ powinien trwać od 3-5 min

Szczegółowy regulamin konkursu (do pobrania tutaj). Czytaj dalej IV Konkurs Pięknego Czytania