Byliśmy w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Na zaproszenie Kaszubskiego Forum Kultury uczniowie z naszej szkoły pojechali zwiedzać Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni. Wycieczka odbyła się 24 listopada 2017r. i brało w niej udział 6 uczniów z klasy pierwszej.

Po budynkach AMW oprowadzali nas pani Katarzyna Andziulewicz oraz pan Albert Popławski. Na początku obejrzeliśmy Salę Tradycji, w której od razu zauważyliśmy „kaszubski akcent” tj. kaszubskie wazony. Następnie podzieleni zostaliśmy na dwie grupy. Jedna grupa poszła szkolić się w strzelaniu z kałasznikowa na urządzeniu szkolno-treningowym do broni strzeleckiej „Śnieżnik”. Druga grupa udała się do laboratorium okrętu podwodnego. Kolejnym punktem było zwiedzanie Artylerii, m.in. Trenażera wykonywania zadań ogniowych 23 mm Zestawu ZU-23-2MR. Na końcu wizyty w AMW oglądaliśmy gwiazdy w planetarium.

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni to bardzo ciekawe miejsce. Może ktoś z nas wróci tam w przyszłości jako student... Po wizycie w Gdyni mamy nadzieję, że jeszcze raz odwiedzimy Bałtyk.