II miejsce KLO w konkursie „ROBOTICS SCHOOL CHALLENGE” w Bydgoszczy

W dniach 10 i 11 października na kampusie WSG w Bydgoszczy odbyły się zawody robotów pod nazwą – „Robotics School Challenge 2018”. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie siedmiu szkół średnich z naszego powiatu w ramach projektu „Szkoła przyszłości” w tym oczywiście drużyna KLO:) Pierwszego dnia odbyły się wykłady oraz wprowadzenie do głównej części konkursu. Tego dnia uczniowie zapoznawali się ze sprzętem, zasadami konkursowymi oraz z częścią zręcznościową. Pod koniec dnia każda ze szkół została zaproszona na kręgle oraz obiad w celach integracyjnych. Drugi dzień rozpoczął się od szczegółowego wyjaśnienia zasad konkursu oraz zaprezentowania tzw. „toru” dla pojazdów autonomicznych. Zawodnicy z każdej ze szkół za zadanie mieli zaprojektować oraz zaprogramować platformy mobilne. Każda z grup mogła zmierzyć tor oraz przetestować na nim swojego jeżdżącego robota. Podczas trwania konkurencji pojazd miał omijać przeszkody, jechać na linię mety, a także sam zawracać na miejsce startu. Część zręcznościowa polegała na przejechaniu toru przeszkód pojazdem sterowanym przez jednego z uczniów za pomocą kinect’a oraz pada. Rywalizacja między szkołami była bardzo zacięta. Ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce wygrywając dla szkoły laptop oraz kamerki wideo dla każdego zawodnika. Skład naszej drużyny: Kacper - lider zespołu, członkowie: Adrian, Seweryn, Janek oraz Kamil. Serdeczne gratulacje:)