Wyniki XIII Konkursu Ornitologicznym o Kulika Wielkiego

W XIII konkursie ornitologicznym o Kulika Wielkiego, który odbył się w Kaszubskim LO w Brusach 12 grudnia 2018 roku wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Brus, Chojnic, Lipusza, Czerska i Tucholi.

Mieli do rozwiązania test, rozpoznawanie gatunków na zdjęciach i głosów ptaków. Testy i prezentacje przygotował Zbigniew Gierszewski (nauczyciel w Kaszubskim LO, prezes Zaborskiego Towarzystwa Naukowego)
W konkursie wygrał Mateusz Muzolf z Technikum Leśnego w Tucholi. Drugie miejsce zajął Jarosław Piechowski z Zespołu Szkół w Chojnicach, a trzecie Hubert Fryca z LO w Czersku. Kolejne miejsca zdobyli Adrian Kloskowski i Dawid Kozanecki z Technikum Leśnego w Tucholi oraz Patrycja Knitter z KLO w Brusach.
Prace uczestników oceniało jury w składzie: Maria Chybowska (Park Narodowy „Bory Tucholskie”), Dorota Krzoska (Zaborski Park Krajobrazowy), Piotr Chybowski (Nadleśnictwo Rytel), Marek Sobczak (Nadleśnictwo Czersk) i Edmund Spierewka (Zaborskie Towarzystwo Naukowe).
Dyplomy i nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy dzięki sponsorom: Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Zaborski Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Rytel, Nadleśnictwo Czersk, Zaborskie Towarzystwo Naukowe, Urząd Miejski w Brusach, Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.
Wsparcie organizacyjne: Kaszubskie LO, ZTN.
Wykład z prezentacją o bażantach i ich hodowli przedstawił jeden z uczestników Hubert Fryca.