Zbiórka żywności „Tak- Pomagam”

W dniach 7 i 8 grudnia 2018 r. odbyła się  XV Zbiórka żywności pod hasłem „Tak – Pomagam” przeprowadzona przez Caritas Polska.

W akcję jak co roku włączyli się członkowie Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach, którym w ramach wolontariatu pomagali także uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Branżowej Szkoły I stopnia oraz Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie z naszych szkół z wielkim zapałem udali się do wskazanego sklepu, by swą obecnością, uśmiechem i dobrym słowem zachęcać klientów do podzielenia się zakupami. Młodzież także kierowała podziękowania i słowa wdzięczności, do tych którzy podzielili się zakupami z seniorami, bo to do nich trafi zebrana żywność, tak by święta były dla wszystkich radośniejsze.

Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu. Młodzież wie, że warto pomagać innym. Nad przygotowaniem i przebiegiem akcji czuwali katecheci oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego obu szkół.