Białe szaleństwo w Szklarskiej Porębie

W dniach od 25 lutego - 1 marca 2019r. uczniowie ZSP w Brusach mieli okazję uczestniczyć w obozie narciarskim pod przewodnictwem pana Marka Rodzenia oraz pana Grzegorza Łąckiego.

Miejscem naszego pobytu była znana już wszystkim uczestnikom Szklarska Poręba. Tam właśnie mieliśmy zagwarantowane noclegi oraz wyżywienie, natomiast na stoki narciarskie jeździliśmy do Czech.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy niższe stoki, aby początkujący uczniowie mogli nauczyć się techniki jazdy, a także by każdy mógł przystosować się do panujących warunków. Kolejne dwa dni spędziliśmy w Rokytnicach Nad Jizerou natomiast ostatni - w Harrachovie.  Pogoda od samego początku wyjazdu nam sprzyjała, świeciło piękne słońce, a przejrzyste niebo pozwalało na oglądanie widoków ze szczytów gór. Jedynie ostatniego dnia było mgliście i padał deszcz, dlatego garstka narciarzy wróciła do hotelu,  a pozostali wykorzystali ostatnie trzy godziny jazdy i pomimo ciężkich warunków każdy powrócił z satysfakcją i uśmiechem na twarzy.

Na stokach mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych miejsc, wypić pyszną gorącą czekoladę oraz skosztować czeskiego jedzenia. Nie obyło się oczywiście bez drobnych wypadków, ale po każdym coraz to pewniej wstawaliśmy i ruszaliśmy dalej.

W grupie panowała świetna atmosfera, wieczorami graliśmy w bilarda, spędzaliśmy wspólnie czas przy rozmowach. 

Wycieczka minęła wszystkim uczestnikom w mgnieniu oka i z żalem rozstawaliśmy się z nowo poznanymi miejscami. Jednak każdy wrócił do domu z masą nowych wspomnień, doświadczeń i przeżyć.