Turniej Wiedzy Językowej i Krajoznawczej Angielskiego Obszaru Językowego

W ubiegłą środę (06.03.2019r.) uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mięli okazję spróbować swoich sił w konkursie, sprwadzającym ich wiedzę z leksyki, gramatyki, kultury, geografii, historii i polityki krajów anglojęzycznych.

Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie każdy z uczniów pisał test leksykalno-gramatyczny, składający się z 50 pytań wielokrotnego wyboru. Następnie jurorzy (p. Weronika Weltrowska, p. Marina Milkowska i p. Kamila Przybylska) wyłonili trzy szkoły, których uczniowie otrzymali najwyższe wyniki z testu. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: SP im. Jana Pawła II w Brusach, SP im. TOW Gryf Pomorski w Lubni i SP nr 2 w Brusach.

W drugiej części turnieju uczniowie mięli za zadanie odpowiedzieć na pytania z zakresu kultury, geografii, historii i polityki Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Po podliczeniu punktów, najlepszym zespołem okazała się SP im. TOW Gryf Pomorski w Lubni, w skład której wchodzili: Agata Szulc, Klaudia Słomińska i Bartosz Warnke. Drugie miejsce otrzymała SP nr 2 w Brusach (Zuzanna Budziewska, Zuzanna Spierewka i Sara Drobińska), a na trzecim miejscu uplasowała się SP im. Jana Pawła II w Brusach (Michał Kiedrowski, Martyna Stoltmann, Wiktoria Laska).

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na przyszłoroczne rozgrywki.